Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Egzekucja wierzytelności w Austrii - co i jak?

Dodany przez Karolina Rysińska, w dniu 24/07/2017

Obecnie obowiązujące regulacje prawa prywatnego międzynarodowego zezwalają na kształtowanie umów z elementem obcym. Rozumiemy przez niego wszelkie podmioty, których siedziba zlokalizowana jest poza granicami naszego kraju. Co do zasady jest to korzystne rozwiązanie dla wielu firm, które mogą handlować z zagranicznymi firmami. Problem pojawia się w przypadku, gdy taki podmiot uchyla się od wykonania zobowiązania. Jeżeli wierzytelność jest wymagalna, niezbędne jest jej ściągnięcie za pomocą wszelkich przewidzianych przez prawo środków. Egzekucja wierzytelności w Austrii...

tagi: egzekucja, windykacja, austria, finanse

Egzekucja wierzytelności w Austrii - co i jak?