Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


prawo, kancelaria, prawnik, adwokaci, kancelara adwokacka

Adwokaci jako obrońcy
Osiągnięcie tytułu adwokata poprzedza długi okres nauki.

Najpierw pięć lat uniwersyteckich studiów, następnie zakończona także poważnym egzaminem aplikacja, w czasie której magister prawa decyduje, czy chciałby zostać sędzią, adwokatem, prokuratorem bądź notariuszem. Wybór nie zawsze jest oczywisty, ale, jeśli ktoś pragnie służyć ludziom pomocą, decyduje się na aplikację adwokacką. Teraz dopiero - po ukończeniu nauki - zaczyna się poszukiwanie pracy. Adwokaci mają wiele możliwości zdobycia klientów zarówno indywidualnych, jak i grupowych niezależnie od tego, w jakim rodzaju prawa się specjalizują.

Dobry, wzięty mecenas musi najpierw wykazać się polotem i wiedzą, a najlepszym na to sposobem są oczywiście  wygrane sprawy w sądzie. Adwokat, który reprezentuje w nim swojego klienta, tak naprawdę powinien bronić jego interesów i starać się o uzyskanie pomyślnego dla niego wyroku. Nie analizujmy zagadnienia sprzeczności interesów stron. Na przykład w kwestii rozwodu dwojga ludzi ta ze stron wyjdzie z sądu bardziej usatysfakcjonowana, której adwokat był po prostu sprytniejszy, bardziej dociekliwy, a nierzadko przekonany o słuszności swojego stanowiska, chociaż z drugiej strony nie powinien angażować się emocjonalnie w w problemy swojego klienta. Teoretycznie jest to możliwe, jednak w praktyce nie zawsze można oddzielić emocje. Rolą adwokata jest takie pokierowanie - nawet sposobem myślenia klienta - żeby z najtrudniejszej sytuacji wyszedł jak najmniej okaleczony psychicznie.

Często miejscem rozmów jest kancelaria adwokacka. Tutaj zazwyczaj klienci powierzają adwokatom swoje sprawy i liczą na ich profesjonalizm, dzięki któremu przegrana - wydawać by się mogło sprawa - zyskuje nowe światło i staje się powodem do radości w przypadku wygranej. Można by się ponadto zastanowić, ile procent tejże wygranej stanowi rzemiosło dobrego adwokata, a ile wena twórcza w pisaniu mowy końcowej. Można chyba jednak założyć, że wszystkie czynniki są tak samo ważne, a w efekcie liczy się wygrana.

Autorem artykułu jest serwis www


  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

W obiektywie


prawo
kancelaria
prawnik
adwokaci
kancelara adwokacka