Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


kancelaria, radca prawny, prawnik

Aspekty prawne
W momencie gdy nagle zaczynają pojawiać się przeróżne ”kłótnie” z prawem, lub zostajemy uwikłani w nieprzyjemne skomplikowane sprawy, lub gdy byliśmy świadkiem w jakimś karalnym wydarzeniu, warto jest wtedy mieć pod ręką taką osobę jak adwokat, która będzie w stanie pomóc nam rozwikłać wszystkie nasze problemy, wytłumaczy nam system funkcjonowania różnych zagadnień związanych z prawem i pomoże nam jak najlepiej rozwiązać nasze problemy.

Warto wiedzieć też, jakie są mechanizmy działania kancelarii prawnej. Osoby,które są zatrudnione w takiej placówce oferują swoim klientom różnego rodzaju porady odnośnie obowiązków o charakterze prawnym i prawa. Takie placówki usługowe jak kancelarie mają możliwość reprezentowania swoich klientów w tego typu miejscach jak Sąd Najwyższy oraz innego rodzaju sąd, ale również i przed organami administracji oraz przy twardych i miękkich negocjacjach, w spotkaniach typowo biznesowych oraz innego rodzaju sytuacjach, gdzie niezbędnym może okazać się prawne wsparcie i tak wartościowe porady prawne.

W jakiej cenie są usługi prawne? Na to pytanie nie da się tak bezpośrednio tego określić, a to dlatego, że bardzo wiele spraw rozpatrywanych jest indywidualnie, po zapoznaniu się z wymaganą dokumentacją, opisującą całą sprawę. Dopiero wtedy osoba znająca się na prawie potrafi ocenić to, jaka będzie mniej więcej cena takiej usługi. Ale z kolei innego rodzaju usługi prawne prawnicy będą w stanie łatwo wycenić, ponieważ nie które z nich mają stałe ceny, przykładowo podpisanie czegoś pod przysięgą, zatwierdzanie dokumentów notarialnie i tym podobne usługi.

Na chwile przed tym jak skorzystamy z usług kancelarii prawnej, sprawdźmy, czy osoby będące właścicielami kancelarii spełniają te zasady. Warto wiedzieć że, kancelaria radców prawnych nie może powstać, gdy zakładają ją osoby, które to nie mają prawdziwego dyplomu oraz tytułu takiego jak właśnie adwokat czy też prawnik czy radca prawny. Nie powstały jeszcze docelowo zatwierdzone przepisy, które określają zasady zakładania kancelarii, ale według tego co określa Sąd Najwyższy, takie poddawanie się pewnym normom musi być zachowane w chwili zakładania takich placówek jak kancelarie prawne. Wiąże się to między innymi z tym, aby do minimum ograniczyć wprowadzenia nie jednego potencjalnego klienta w błąd, który będzie chciał otrzymać profesjonalną poradę prawniczą.

W ważnych sytuacjach opłaca się nam korzystać z różnego rodzaju porad prawnych między innymi dlatego, aby nie dawać oszukiwać się na przykład sprzedawcom i producentom, aby nie tolerować niesprawiedliwości, by śmiało walczyć o swoje prawa, aby walczyć o prawa człowieka takie jak np. prawa rodziny, matki, pracy i tym podobne. Dzięki temu nie pozwolimy na to, aby ktoś nas wyzyskiwał.

Zapraszamy na witrynę www, żeby poznać więcej szczegółów na temat usług prawnych.


 • Kancelaria Radców Prawnych
  Sylwia Wiązowska Grehl
  ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
  50-148 Wrocław
  tel. 71 725 39 30
  kom. 608 554 632
  fax. 71 715 64 67
  biuro@kancelariaswg.pl

  ul. Stanisława Kierbedzia 4
  00-728 Warszawa
  tel. 22 240 01 55
  kom. 507 175 566
  fax. 22 213 93 06
  biuro@kancelariaswg.pl

  http://www.kancelariaswg.pl

W obiektywie


kancelaria
radca prawny
prawnik