Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


usługi, biznes, prawo, radca prawny

Doradztwo prawnika
W zakresie prowadzonej działalności każda kancelaria radców prawnych prowadzi dla podmiotów gospodarczych pełny wachlarz usług prawnych.

Są to zazwyczaj czynności następujące:
* reprezentowanie Klientów w postępowaniu mediacyjnym, ugodowym a także arbitrażowym,
* wspomaganie klienta w negocjacjach,
* przygotowywanie opinii prawnych, uwzględniających doktrynę oraz najnowsze orzecznictwo,
* due dilligence,
* prowadzenie postępowań, w których powodowi wypłaca się odszkodowanie za słupy energetyczne bezprawnie ustawione przez firmy energetyczne na jego działce,
* przeprowadzanie analiz sytuacji prawnej podmiotów gospodarczych,
* zakładanie spółek oraz ich pełna obsługa prawna,
* przygotowywanie projektów umów oraz negocjowanie kontraktów przedstawionych do analizy,
* przeprowadzenie audytu prawnego,
* zastępstwo procesowe klienta w sądzie,
* przygotowywanie niezbędnych formularzy do Krajowego Rejestru Sądowego,
* profesjonalna windykacja bez narażenia klienta na utratę kontrahenta,
* prowadzenie stałej i kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych.

Zawiłość polskiego prawa jest powszechnie znana. Nikt dziś nie poddaje w wątpliwość, że rzetelne prowadzenie swoich biznesów wymaga fachowej obsługi prawnej. Z pomocą przybywa fachowy prawnik. Im pokaźniejszymi środkami finansowymi obraca nasze przedsiębiorstwo tym więcej pracy ma radca prawny pracujący w firmie zewnętrznej albo naszej firmie. Im większa skala działalności gospodarczej tym jest nam niezbędne bardziej kompleksowe zapotrzebowanie na porady prawne.

Radca Prawny Piotr Sikora z Łodzi funkcjonuje w oparciu o właściwe pozwolenia jak również zaświadczenia, jej działalność jest właściwie umocowana prawnie, a radca prawny prowadzący takie kancelarie jest wpisany na prowadzoną przez stosowne urzędy Ministerstwa Sprawiedliwości oficjalną listę radców prawnych.

Z najnowszego raportu GUS wynika, iż zwiększa się ilość rozwodów a maleje ilość zawieranych związków małżeńskich w naszym kraju. W statystyce rozwodowej bryluje województwo łódzkie z Łodzią, Bełchatowem oraz Piotrkowem Trybunalskim. Oficjalnymi przyczynami rozwodu są z reguły: długotrwała rozłąka małżonków, alkoholizm jednego z małżonków, nieporozumienia pomiędzy małżonkami czy inne tyle wychowania potomstwa. Najbardziej popularną nieoficjalną przyczyną rozwodów bywają zdrady małżeńskie, które mają miejsce w czasie wykonywania pracy w innym kraju, podróży służbowych czy też zdrad ze wspólnymi znajomymi małżonków. Szybkie a także bezbolesne poprowadzenie rozwodu to z reguły jedynie pierwsza bitwa całej wojny. Kolejnymi sprawami po rozwodzie do załatwienia w kolejce są zazwyczaj: sprawa dotycząca opieki nad dziećmi, postępowanie o zaprzeczenie ojcostwa, postępowanie o ustalenie wysokości alimentów czy nawet sprawa o podział wspólnego majątku.


Dzisiejsza fachowa obsługa prawna to przede wszystkim obsługa o charakterze kompleksowym. Kancelaria prawna to nie tylko kancelaria radców prawnych prowadzących sprawy swoich klientów przed sądami, lecz również inne kancelarie prawne  współpracujące a także świadczące usługi pokrewne. Mogą to być na przykład: kancelarie prawne adwokackie, kancelaria patentowa, biuro tłumacza przysięgłego, komornicy, kancelaria doradztwa podatkowego, kancelarie notarialne, a nawet windykacja krajowa lub też windykacja zagraniczna.

W obiektywie


usługi
biznes
prawo
radca prawny