Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


egzekucja, windykacja, austria, finanse

Egzekucja wierzytelności w Austrii - co i jak?
Obecnie obowiązujące regulacje prawa prywatnego międzynarodowego zezwalają na kształtowanie umów z elementem obcym.

Rozumiemy przez niego wszelkie podmioty, których siedziba zlokalizowana jest poza granicami naszego kraju. Co do zasady jest to korzystne rozwiązanie dla wielu firm, które mogą handlować z zagranicznymi firmami. 
Problem pojawia się w przypadku, gdy taki podmiot uchyla się od wykonania zobowiązania. Jeżeli wierzytelność jest wymagalna, niezbędne jest jej ściągnięcie za pomocą wszelkich przewidzianych przez prawo środków. Egzekucja wierzytelności w Austrii nie jest zbyt skomplikowana, jednakże należy dysponować pełną i rzetelną wiedzą na temat procedur stosowanych w tym kraju. Bardzo ważne jest, aby wszelkie wątpliwości zostały rozwiane przez prawnika. Dobrym rozwiązaniem jest również zaangażowanie firmy windykacyjnej. Jest to podmiot, który zajmuje się ściąganiem wierzytelności wymagalnych. Wystarczy zawrzeć odpowiednią umowę, aby po niedługim czasie uzyskać pełne zaspokojenie z danej umowy, nakazu zapłaty bądź z czeku. 
Potrzebna windykacja? Skorzystaj ze sprawdzonej kancelarii! Dowiedz się więcej
Jednocześnie warto wskazać, że firmy windykacyjne pobierają niewielką prowizję za swoje usługi. Wszelkie koszty, które związane są z windykacją należności, pokrywane są przez nielojalnego dłużnika. Skuteczna windykacja na terenie Austrii to domena firm windykacyjnych. Dlatego nie warto długo się zastanawiać - warto jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów, aby wierzytelność nie uległa przedawnieniu. W takiej sytuacji uzyskanie niezbędne sumy na pokrycie długu nie będzie możliwe. Dlatego nie warto czekać i od razu podjąć niezbędne działania, aby ściągnąć wierzytelność w całości.

W obiektywie


egzekucja
windykacja
austria
finanse