Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


usługi prawnicze, radca prawny, prawnik

Egzekucja wierzytelności z Austrii
Odzyskanie długów może być bardzo dużym wyzwaniem dla firmy, niezależnie od lokalizacji wierzyciela.

Bardzo często duże problemy sprawia odzyskanie pieniędzy od firm i osób prywatnych, które działają lub przebywają za granicą. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wsparcia dobrej firmy, która zajmuje się windykacją.

Kontrahenci, którzy nie spłacają swoich zobowiązań, to bardzo poważny problem dla każdego przedsiębiorstwa. Może prowadzić do utraty płynności finansowej, a to będzie miało bardzo niekorzystny wpływ na rozwój firmy, a także na jej wizerunek. Chociaż korzystanie z usługi firm i kancelarii, które zajmują się profesjonalną windykacją zobowiązań, może wiązać się z pewnymi kosztami, jest często najbardziej korzystnym rozwiązaniem, które umożliwia bardzo szybkie i sprawne ściągnięcie wszystkich wierzytelności.

W przypadku dłużników, którzy prowadzą swoją działalność w Austrii, najlepszym rozwiązaniem może okazać się prawnik Austria, czyli osoba, która jest na miejscu. Prawnicy działający na terenie tego państwa będą mieć znacznie ułatwione zadanie, a także bardzo dobrze orientują się w lokalnych warunkach i przepisach. Dzięki temu odzyskanie długów przebiegnie w możliwie najbardziej sprawny i efektywny sposób.

Odzyskiwanie długów z zagranicy jest sporym wyzwaniem i może wiązać się z długim oczekiwaniem oraz wieloma skomplikowanymi procedurami. Dlatego też warto jest zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy nie mają problemu z poruszaniem się w lokalnych warunkach i sprawną egzekucją wierzytelności.

Szybkie odzyskanie długów pozwoli na sprawniejsze działanie firmy oraz jej lepszy rozwój, a także zmniejszy ryzyko problemów finansowych. Dlatego warto decydować się na współpracę z rzetelnymi, doświadczonymi firmami i kancelariami prawnymi świadczącymi usługi w zakresie windykacji. Dotyczy to przede wszystkim trudnych, problematycznych spraw, do których z pewnością należy odzyskanie długów od zagranicznych wierzycieli.


W obiektywie


usługi prawnicze
radca prawny
prawnik