Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 18/10/2015

(...) Nie zawsze wszystkie przedsięwzięcia życiowe układają się tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Czasami osoba, z którą decydujemy się spędzić życie okazuje się nieco inna niż sobie wyobrażaliśmy, czasami drogi dwóch osób po prostu się rozchodzą. Niezależnie od tego, czy przyczyną jest zdrada, czy po prostu niezgodności charakterów, które w codziennym życiu okazują się być jednak nie do przeskoczenia, może się (...)

tagi: kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Adwokaci jako obrońcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 03/03/2015

(...) powinien bronić jego interesów i starać się o uzyskanie pomyślnego dla niego wyroku. Nie analizujmy zagadnienia sprzeczności interesów stron. Na przykład w kwestii rozwodu dwojga ludzi ta ze stron wyjdzie z sądu bardziej usatysfakcjonowana, której adwokat był po prostu sprytniejszy, bardziej dociekliwy, a nierzadko przekonany o słuszności swojego stanowiska, chociaż z drugiej strony nie powinien angażować (...)

tagi: adwokaci, kancelara adwokacka, kancelaria, prawnik, prawo

Adwokaci jako obrońcy

Co robi adwokat?

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 12/07/2013

(...) Wszystkie wykonywane czynności sprawowane przez notariuszy mają istotę dokumentu urzędowego. Radca prawny to osoba (prawnik) świadcząca pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym i osobom fizycznym. Wybrane obowiązki notariusza (czynności notarialne):- Przygotowywanie aktów poświadczenia dziedziczenia- Wyrabianie poświadczeń:   - daty okazania dokumentu   - pozostawania osoby przy życiu lub w określonym miejscu   - zgodności wyciągu albo kopii, odpisu z okazanym dokumentem   - własnoręczności podpisu- Sporządzanie aktów notarialnych- Tworzenie protestów weksli i czeków- Wyrabianie wypisów, odpisów oraz wyciągów dokumentów- Przygotowywanie projektów aktów, oświadczeń a także innych (...)

tagi: kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Co robi adwokat?

Sprawy pracownicze

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 01/05/2013

(...) Niesłuszne zwolnienie z pracy to na wokandach sądów pracy jedna z najczęściej pojawiających się spraw. Jednostronne rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę powinno być odpowiednio uzasadnione i mieć potwierdzenie w rzeczywistości. Wszelkie nieudolne próby bezpodstawnego zwolnienia z pracy muszą być kwestionowane przez pokrzywdzonego pracownika. Z pomocą przybywa tutaj doradztwo kompetentnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prawie pracy. Konflikt pracownika z pracodawcą toczyć się może na drodze sądowej albo przedsądowej. Zazwyczaj eliminowanie konfliktów pracowniczych na drodze przedsądowej (...)

tagi: kancelaria, prawo pracy, usługi prawnicze

Sprawy pracownicze

Aspekty prawne

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 04/04/2013

(...) W momencie gdy nagle zaczynają pojawiać się przeróżne ”kłótnie” z prawem, lub zostajemy uwikłani w nieprzyjemne skomplikowane sprawy, lub gdy byliśmy świadkiem w jakimś karalnym wydarzeniu, warto jest wtedy mieć pod ręką taką osobę jak adwokat, która będzie w stanie pomóc nam rozwikłać wszystkie nasze problemy, wytłumaczy nam system funkcjonowania różnych zagadnień związanych z prawem i pomoże nam jak najlepiej rozwiązać nasze problemy.Warto wiedzieć też, jakie są mechanizmy działania kancelarii prawnej. Osoby,które są zatrudnione w takiej placówce oferują swoim klientom różnego rodzaju porady odnośnie obowiązków o charakterze prawnym i prawa. Takie placówki usługowe jak kancelarie mają możliwość reprezentowania swoich klientów w tego typu miejscach jak Sąd Najwyższy oraz innego rodzaju sąd, ale również i przed organami administracji oraz przy twardych i miękkich negocjacjach, w spotkaniach typowo biznesowych oraz innego rodzaju (...)

tagi: kancelaria, prawnik, radca prawny

Aspekty prawne

Ojcowie walczą o swoje prawa

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 31/03/2013

(...) Miesiąc temu się dowiedziałem, że bliscy znajomi, jacy łącznie z nami mieszkają na naszym małym osiedlu, zdecydowali się na rozwód. Nie ma co ukrywać zamysł taki był do przewidzenia, ponieważ małżeństwo było już od około pół roku kontynuowane tylko formalnie. Na nieszczęście para ma dwójkę małych dzieci. Ustalenie kontaktów z dzieckiem podczas rozprawy rozwodowej to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów. Zazwyczaj pary kombinują jakby tu jako narzędzie w swojej grze rozwodowej wykorzystywać dzieci i się kłócą. (...)

tagi: kancelaria, prawo, prawo rodzinne

Ojcowie walczą o swoje prawa