Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Gdy komornik puka

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 20/07/2016

(...) placówka bankowa udziela kredytu wyłącznie na większe sumy, takie jak kupno nowego domu, jednak kwoty poniżej kilkunastu tysięcy złotych są również łatwe do zdobycia. O ile przy długoterminowym zadłużeniu należy przedstawicielowi banku pokazać oszacowane koszty wydatków, o tyle (...)

tagi: komornik, notariusz, pieniądze, prawnik, usługi prawnicze, windykacja

Gdy komornik puka

Planowanie podatkowe - droga do zysku

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 25/04/2016

(...) księgowości lub zatrudniane, zewnętrzne biuro rachunkowe. Warto dobrać w te miejsca ludzi wykwalifikowanych, wiedzących czym jest optymalizacja podatkowa. Poziom kapitału firmy To od tego, na jakim poziomie jest ona realizowana, będzie zależeć wysokość kapitału, zostająca w firmie. Wszak nie (...)

tagi: biznes, ekonomia, notariusz, prawnik, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Planowanie podatkowe - droga do zysku

Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 18/10/2015

(...) zdarzyć taki moment, w którym dalej już nie da się układać wspólnego życia. W przypływie euforii i miłości ludzie decydują się na ślub - jeśli jednak w późniejszym punkcie swego życia decydują się na rozstanie, to nie jest ono już tak proste jak w wypadku, w którym rozstają się mniej sformalizowane związki. Wielokroć w takim momencie potrzebne są porady jakich udzieli Tomasz Gaj - prawnik na niemcy w zakresie (...)

tagi: kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Bezpieczne zakupy stacjonarne i online

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 11/08/2015

(...) Wydawać może się, iż zakupy to jedna z najbanalniejszych czynności w życiu człowieka, której nie warto poświęcać wiele uwagi. Nie do końca jest prawda, bowiem wiele osób nie wie, lub nawet świadomie ignoruje fakt, iż każdy sklep, zakład ma własny regulamin. Część sprzedawców powierza zadanie stworzenia nowego regulaminu wyspecjalizowanym firmom (typu http://www.e-regulaminy.pl), wtedy z reguły nie ma problemu, bo taki regulamin jest najczęściej w pełni zgodny z prawem. Doskonale widać to w tak zwanych sklepach internetowych, gdzie regulamin jest zazwyczaj dostępny po jednym kliknięciu. Im droższe zakupy planujemy, tym bardziej warto zwracać uwagę na regulamin w sklepie internetowym. (...)

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

Bezpieczne zakupy stacjonarne i online

Do notariusza!

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 07/09/2014

(...) W polskim społeczeństwie nie jest zakorzenione korzystanie z możliwości jakie daje prawo - w wielu przypadkach pomimo wiedzy, że mamy nie tylko obowiązki, ale i prawa, rzadko korzystamy z pomocy specjalistów w dochodzeniu do swoich racji. Z zawodów prawniczych cieszących się największym zaufaniem społeczeństwa, a zarazem osobami, z których usług korzystamy najczęściej, są oczywiście notariusze. Dlaczego?Notariusz jest dzisiaj zawodem zaufania publicznego, którego możliwości działań prawnych są systematycznie rozszerzane - dzisiaj już jego działalność nie ogranicza się do sporządzania aktów notarialnych, ale również chociażby może przyjmować na przechowanie dokumenty, czy pieniądze. Warto (...)

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

Do notariusza!