Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


prawo, kancelaria, prawo rodzinne

Ojcowie walczą o swoje prawa
Miesiąc temu się dowiedziałem, że bliscy znajomi, jacy łącznie z nami mieszkają na naszym małym osiedlu, zdecydowali się na rozwód.

Nie ma co ukrywać zamysł taki był do przewidzenia, ponieważ małżeństwo było już od około pół roku kontynuowane tylko formalnie. Na nieszczęście para ma dwójkę małych dzieci.

Ustalenie kontaktów z dzieckiem podczas rozprawy rozwodowej to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów. Zazwyczaj pary kombinują jakby tu jako narzędzie w swojej grze rozwodowej wykorzystywać dzieci i się kłócą. Najczęściej to kobieta otrzymuje nieproporcjonalny, większy udział w opiece nad dziećmi po rozwodzie. A prawa ojca do opieki nad dzieckiem powinny być przecież takie same jak matki. Na nieszczęście prawa ojca są zazwyczaj znacznie mniejsze. Z tego powodu rozsądnym przygotowaniem się przez ojca do rozprawy rozwodowej jest świadczone przez fachową kancelarię prawną profesjonalne doradztwo przedrozwodowe.

Jak w takiej sytuacji będzie wyglądało postępowanie rozwodowe? Szczęście w nieszczęściu, że rozstająca się para ma zamiar się dogadać. Ani mężczyzna ani kobieta nie chcieliby utracić kontaktu z dziećmi. Może przyda się więc model szwedzki? Z grubsza mówiąc koncepcja tego modelu sprowadza się do stwierdzenia: 'tydzień u taty i tydzień u mamy'.

Radca prawny specjalizujący się w problematyce prawa rodzinnego i spraw rodzinnych bardziej skomplikowanymi sprawami sprawami alimentacyjnymi zmierzającymi do ustalenia sprawiedliwej wysokości alimentów na dzieci jak również przede wszystkim zajmuje się takimi jak postępowania o ustalenie ojcostwa albo też o zaprzeczenie ojcostwa.

W obiektywie


prawo
kancelaria
prawo rodzinne