Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


usługi prawnicze, notariusz, prawnik, biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Planowanie podatkowe - droga do zysku
Najważniejszą rzeczą dla większości przedsiębiorców jest, aby ich obrót był na zadowalającym poziomie.Raje podatkowe sposobem na rozwój firmy
Celem tego jest rozwój firmy, a co za tym idzie - stopniowe zwiększanie tego obrotu. Gdyby spytać specjalistów branży finansowej, jakie są główne przeszkody w drodze do tego, by biznes trwał w najlepsze, można powiedzieć w ciemno, że spora część z nich wskaże na obciążenia podatkowe. Najlepszą radą dla osób prowadzących biznes jest inwestycja w rozsądne planowanie podatkowe. Na wspomnianą czynność niewątpliwie wpływ ma dział księgowości lub zatrudniane, zewnętrzne biuro rachunkowe. Warto dobrać w te miejsca ludzi wykwalifikowanych, wiedzących czym jest optymalizacja podatkowa.

Poziom kapitału firmy
To od tego, na jakim poziomie jest ona realizowana, będzie zależeć wysokość kapitału, zostająca w firmie. Wszak nie chodzi o to, by upatrywać w fiskusie wroga, ale część kapitału, która nie musi być oddana jako podatek, może posłużyć potrzebnym przedsiębiorstwu inwestycjom. W wypadku jeśli wspomniane obciążenia przerosną właściciela bądź zarząd, istnieje możliwość założenia firmy poza granicami kraju, w jednym z państw oferujących przyjazne regulacje podatkowe. Ucieczka firmy do raju podatkowego ze względu na korzystną politykę wobec firm, jednak tu eksperci przestrzegają przed nieznajomością swoich praw i obowiązków.

Zarządzanie firmą i finansami
Cokolwiek by osoba zarządzająca firmą nie postanowiła, doradzana jest rozwaga i nabycie stosownej wiedzy. Sprowadza się to do jednego - bez względu na zamiary, trzeba poznać swoje prawa oraz obowiązki jako podatnika. Co nie mniej istotne, warto pamiętać o przywilejach, dzięki którym, można na płaszczyźnie finansowej wiele zaoszczędzić.

W obiektywie


usługi prawnicze
notariusz
prawnik
biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa