Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Gdy komornik puka

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 20/07/2016

(...) prowadzić do zajęcia nieruchomości przez wierzyciela. Komornik sądowy z Bydgoszczy jak ten: http://www.komornikskora.pl bezwzględnie respektuje zalecenia sądu, dlatego tak często odbywają się licytacje komornicze w Bydgoszczy. Pod młotek idą zarówno rzeczy ruchome, takie jak (...)

tagi: komornik, notariusz, pieniądze, prawnik, usługi prawnicze, windykacja

Gdy komornik puka

Planowanie podatkowe - droga do zysku

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 25/04/2016

(...) chodzi o to, by upatrywać w fiskusie wroga, ale część kapitału, która nie musi być oddana jako podatek, może posłużyć potrzebnym przedsiębiorstwu inwestycjom. W wypadku jeśli wspomniane obciążenia przerosną właściciela bądź zarząd, istnieje możliwość założenia firmy poza granicami (...)

tagi: biznes, ekonomia, notariusz, prawnik, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Planowanie podatkowe - droga do zysku

Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 18/10/2015

(...) przeprowadzenia rozwodu - potrzebny jest ktoś, kto pomoże w przejściu przez te trudne chwile i będzie oferował profesjonalną i kompetentną pomoc w zakresie spraw prawnych i formalnych z tym związanych (przykład: ). Rozwód to przedsięwzięcie, z którym związane są różnorodne kwestie wymagające ustalenia - jak choćby sprawa opieki nad dziećmi, albo podział majątku. Wybór tego, kto będzie nas w takich chwilach reprezentował (...)

tagi: kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Egzekucja wierzytelności z Austrii

Dodany przez Karolina Rysińska, w dniu 09/03/2015

(...) Odzyskanie długów może być bardzo dużym wyzwaniem dla firmy, niezależnie od lokalizacji wierzyciela. Bardzo często duże problemy sprawia odzyskanie pieniędzy od firm i osób prywatnych, które działają lub przebywają za granicą. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wsparcia dobrej firmy, która zajmuje się windykacją. Kontrahenci, którzy nie spłacają swoich zobowiązań, to bardzo poważny problem dla każdego przedsiębiorstwa. Może prowadzić do utraty płynności finansowej, a to będzie miało bardzo niekorzystny wpływ na rozwój firmy, a także na jej wizerunek. Chociaż korzystanie z usługi firm i kancelarii, które zajmują się profesjonalną (...)

tagi: prawnik, radca prawny, usługi prawnicze

Egzekucja wierzytelności z Austrii

Adwokaci jako obrońcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 03/03/2015

(...) się emocjonalnie w w problemy swojego klienta. Teoretycznie jest to możliwe, jednak w praktyce nie zawsze można oddzielić emocje. Rolą adwokata jest takie pokierowanie - nawet sposobem myślenia klienta - żeby z najtrudniejszej sytuacji wyszedł jak najmniej okaleczony psychicznie. Często miejscem rozmów jest kancelaria adwokacka. Tutaj zazwyczaj klienci powierzają adwokatom swoje sprawy i liczą na ich (...)

tagi: adwokaci, kancelara adwokacka, kancelaria, prawnik, prawo

Adwokaci jako obrońcy

Prawo co dnia

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 30/09/2013

(...) wyspecjalizowanych usług radców prawnych, doradców podatkowych, adwokatów albo innego rodzaju prawników. Pewne przedsiębiorstwa zatrudniają do stałej współpracy takich fachowców, gdyż prowadzenie skomplikowanych i złożonych biznesów oraz zawieranie dużych transakcji wymaga stałego nadzoru sprawowanego przez adwokata, radcę czy prawnika. Obsługa prawna realizowana w ramach stałej pomocy prawnej przeznaczona jest do klientów, jacy (...)

tagi: adwokat, biznes, prawnik, prawo, usługi

Prawo co dnia

Aspekty prawne

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 04/04/2013

(...) sytuacjach, gdzie niezbędnym może okazać się prawne wsparcie i tak wartościowe porady prawne.W jakiej cenie są usługi prawne? Na to pytanie nie da się tak bezpośrednio tego określić, a to dlatego, że bardzo wiele spraw rozpatrywanych jest indywidualnie, po zapoznaniu się z wymaganą dokumentacją, opisującą całą sprawę. Dopiero wtedy osoba znająca się na prawie potrafi ocenić to, jaka będzie mniej więcej cena takiej usługi. Ale z kolei innego rodzaju usługi prawne prawnicy będą w stanie łatwo wycenić, ponieważ nie które z nich mają stałe ceny, przykładowo podpisanie czegoś pod przysięgą, zatwierdzanie dokumentów notarialnie i tym podobne usługi.Na chwile przed tym jak skorzystamy z usług kancelarii prawnej, sprawdźmy, czy osoby będące właścicielami kancelarii spełniają te zasady. Warto wiedzieć że, kancelaria radców prawnych nie może powstać, gdy zakładają ją osoby, które to nie mają prawdziwego dyplomu oraz tytułu takiego jak (...)

tagi: kancelaria, prawnik, radca prawny

Aspekty prawne