Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Bezpieczne zakupy stacjonarne i online

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 11/08/2015

(...) Dzięki temu unikniemy bardzo wielu przykrych niespodzianek dla naszego portfela, na przykład w przypadku zwrotu, poza tym odgadniemy także czy nasz sprzedawca jest osobą uczciwą. Otóż niejednokrotnie w regulaminach sklepów internetowych jest napisane, iż zwroty nie są przyjmowane, bądź np. przyjmowane ale pod danymi warunkami, które mocno "mijają" się z obowiązującym prawem. Warto także dokładnie czytać w regulaminie punkty odnoszące się do gwarancji - np. nie przyjęcie na gwarancję butów, bo nie posiadamy oryginalnego pudełka jest zwykłą próbą oszukania klienta, na którą nabierają się nieświadomi. Dzięki temu sprzedawca nie tylko pozbywa się ciążącego na nim obowiązku, ale (...)

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

Bezpieczne zakupy stacjonarne i online

Adwokaci jako obrońcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 03/03/2015

(...) Osiągnięcie tytułu adwokata poprzedza długi okres nauki. Najpierw pięć lat uniwersyteckich studiów, następnie zakończona także poważnym egzaminem aplikacja, w czasie której magister prawa decyduje, czy chciałby zostać sędzią, adwokatem, prokuratorem bądź notariuszem. Wybór nie zawsze jest oczywisty, ale, jeśli ktoś pragnie służyć ludziom pomocą, decyduje się na aplikację adwokacką. Teraz dopiero (...)

tagi: adwokaci, kancelara adwokacka, kancelaria, prawnik, prawo

Adwokaci jako obrońcy

Prawo co dnia

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 30/09/2013

(...) wymagają oferowania pomocy prawnej we wszelkich aspektach swojej działalności oraz w sposób ciągły z uwagi na zakres prowadzonej działalności. Adwokat proponuje w ramach stałej pomocy prawnej:- przygotowywanie projektów statutów, umów, regulaminów i innych aktów prawnych dotyczących funkcjonowania i działania przedsiębiorstwa,- opiniowanie i opracowywanie porozumień handlowych pod względem rzetelnej ochrony interesów klienta oraz (...)

tagi: adwokat, biznes, prawnik, prawo, usługi

Prawo co dnia

Doradztwo prawnika

Dodany przez Karolina Rysińska, w dniu 13/08/2013

(...) sądzie,* przygotowywanie niezbędnych formularzy do Krajowego Rejestru Sądowego,* profesjonalna windykacja bez narażenia klienta na utratę kontrahenta,* prowadzenie stałej i kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych.Zawiłość polskiego prawa jest powszechnie znana. Nikt dziś nie poddaje w wątpliwość, że rzetelne prowadzenie swoich biznesów wymaga fachowej obsługi prawnej. Z pomocą przybywa fachowy prawnik. Im pokaźniejszymi środkami finansowymi obraca nasze przedsiębiorstwo tym więcej pracy ma radca prawny pracujący w firmie zewnętrznej albo naszej firmie. Im większa skala działalności gospodarczej tym jest nam niezbędne bardziej kompleksowe zapotrzebowanie na porady prawne.Radca Prawny Piotr Sikora z Łodzi funkcjonuje w oparciu o właściwe pozwolenia jak również zaświadczenia, jej działalność jest właściwie (...)

tagi: biznes, prawo, radca prawny, usługi

Doradztwo prawnika

Co robi adwokat?

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 12/07/2013

(...) dokumentów.- spisywanie protokołów (np. walnych zgromadzeń spółek, organizacji społecznych)- przyjmowanie na przechowanie papierów wartościowych, dokumentów a także pieniędzy - doręczanie oświadczeń Radcowie prawni mogą pozostawać w stosunku pracy i jednocześnie prowadzić sprawy w procesach, za wyjątkiem spraw opiekuńczych, rodzinnych. Wykorzystanie notariusza w Polsce to przede wszystkim zapobieganie sporom sądowym przez zapewnienie pewności a także bezpieczeństwa obrotu. Praca adwokata to pomoc to oferowanie opinii prawnych, porad prawnych, występowanie przed urzędami i sądami., oraz opracowywanie projektów aktów prawnych Adwokat to osoba (prawnik) udzielająca porad prawnych i prowadząca przed sądem sprawy swoich klientów. Obowiązkiem (...)

tagi: kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Co robi adwokat?

Ojcowie walczą o swoje prawa

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 31/03/2013

(...) Najczęściej to kobieta otrzymuje nieproporcjonalny, większy udział w opiece nad dziećmi po rozwodzie. A prawa ojca do opieki nad dzieckiem powinny być przecież takie same jak matki. Na nieszczęście prawa ojca są zazwyczaj znacznie mniejsze. Z tego powodu rozsądnym przygotowaniem się przez ojca do rozprawy rozwodowej jest świadczone przez fachową kancelarię prawną profesjonalne doradztwo przedrozwodowe. Jak w takiej sytuacji będzie wyglądało postępowanie rozwodowe? Szczęście w nieszczęściu, że rozstająca się para ma zamiar się (...)

tagi: kancelaria, prawo, prawo rodzinne

Ojcowie walczą o swoje prawa

Prawnicy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 23/03/2013

(...) uwzględniających doktrynę a także najnowsze orzecznictwo,* przygotowywanie niezbędnych formularzy do Krajowego Rejestru Sądowego,* prowadzenie spraw, w jakich powodowi zasądza się odszkodowanie za słupy energetyczne bezprawnie ustawione przez firmy energetyczne na jego działce,* przeprowadzanie analiz sytuacji prawnej podmiotów gospodarczych,* reprezentowanie Klientów w postępowaniu mediacyjnym, ugodowym oraz arbitrażowym,* zakładanie spółek a także ich pełna obsługa prawna,* prowadzenie kompleksowej a także stałej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych,* zastępstwo procesowe klienta w sądzie. Złożoność polskiego prawa jest powszechnie znana. Nikt nie ma dziś wątpliwości, że rzetelne prowadzenie swoich spraw biznesowych wymaga profesjonalnej obsługi (...)

tagi: biznes, prawo, usługi

Prawnicy