Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 18/10/2015

(...) Nie zawsze wszystkie przedsięwzięcia życiowe układają się tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Czasami osoba, z którą decydujemy się spędzić życie okazuje się nieco inna niż sobie wyobrażaliśmy, czasami drogi dwóch osób po prostu się rozchodzą. Niezależnie od tego, czy przyczyną jest zdrada, czy po prostu niezgodności charakterów, które w codziennym życiu okazują się być jednak nie do przeskoczenia, może się (...)

tagi: kancelaria, notariusz, prawnik, radca prawny

Polskojęzyczny prawnik na niemcy

Bezpieczne zakupy stacjonarne i online

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 11/08/2015

(...) Wydawać może się, iż zakupy to jedna z najbanalniejszych czynności w życiu człowieka, której nie warto poświęcać wiele uwagi. Nie do końca jest prawda, bowiem wiele osób nie wie, lub nawet świadomie ignoruje fakt, iż każdy sklep, zakład ma własny regulamin. Część sprzedawców powierza zadanie stworzenia nowego regulaminu wyspecjalizowanym firmom (typu http://www.e-regulaminy.pl), wtedy z reguły nie ma problemu, bo taki regulamin jest najczęściej w pełni zgodny z prawem. Doskonale widać to w tak zwanych sklepach internetowych, gdzie regulamin jest zazwyczaj dostępny po jednym kliknięciu. Im droższe zakupy planujemy, tym bardziej warto zwracać uwagę na regulamin w sklepie internetowym. (...)

tagi: notariusz, prawo, radca prawny

Bezpieczne zakupy stacjonarne i online

Egzekucja wierzytelności z Austrii

Dodany przez Karolina Rysińska, w dniu 09/03/2015

(...) windykacją zobowiązań, może wiązać się z pewnymi kosztami, jest często najbardziej korzystnym rozwiązaniem, które umożliwia bardzo szybkie i sprawne ściągnięcie wszystkich wierzytelności. W przypadku dłużników, którzy prowadzą swoją działalność w Austrii, najlepszym rozwiązaniem może okazać się prawnik Austria, czyli osoba, która jest na miejscu. Prawnicy działający na terenie tego państwa będą mieć znacznie ułatwione zadanie, a także bardzo dobrze orientują się w lokalnych warunkach i przepisach. Dzięki temu odzyskanie długów przebiegnie w możliwie najbardziej sprawny i efektywny sposób. Odzyskiwanie długów z zagranicy jest sporym wyzwaniem i może (...)

tagi: prawnik, radca prawny, usługi prawnicze

Egzekucja wierzytelności z Austrii

Do notariusza!

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 07/09/2014

(...) również zauważyć, że wyraźne są głosy w doktrynie prawniczej, iż uprawnienia notariuszy należałoby rozszerzyć na swobodne występowanie we wszystkich sprawach cywilnych, czy nawet karnych!Pamiętajmy jednak, że nie w każdej sprawie pomoże nam notariusz - może to wynikać nie tylko z braku jego kompetencji prawnych w danej dziedzinie, ale również ze sprzeczność z prawem czynności, której od niego wymagamy. Taka czynność nie może również zmierzać do obejścia prawa, gdyż i w takim przypadku notariusz powinien nam odmówić udzielenia pomocy prawnej.Do notariusza najczęściej zgłaszamy się w dwóch sytuacjach - w związku ze sprzedażą lub zakupem nowego mieszkania, bądź domu, albo w przypadku (...)

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

Do notariusza!

Doradztwo prawnika

Dodany przez Karolina Rysińska, w dniu 13/08/2013

(...) umocowana prawnie, a radca prawny prowadzący takie kancelarie jest wpisany na prowadzoną przez stosowne urzędy Ministerstwa Sprawiedliwości oficjalną listę radców prawnych.Z najnowszego raportu GUS wynika, iż zwiększa się ilość rozwodów a maleje ilość zawieranych związków małżeńskich w naszym kraju. W statystyce rozwodowej bryluje województwo łódzkie z Łodzią, Bełchatowem oraz Piotrkowem Trybunalskim. Oficjalnymi przyczynami rozwodu są z reguły: długotrwała rozłąka małżonków, alkoholizm jednego z małżonków, nieporozumienia pomiędzy małżonkami czy inne tyle wychowania potomstwa. Najbardziej popularną nieoficjalną przyczyną rozwodów bywają zdrady małżeńskie, które mają miejsce w czasie wykonywania pracy w innym kraju, podróży służbowych czy też zdrad ze wspólnymi znajomymi małżonków. Szybkie a (...)

tagi: biznes, prawo, radca prawny, usługi

Doradztwo prawnika

Aspekty prawne

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 04/04/2013

(...) W momencie gdy nagle zaczynają pojawiać się przeróżne ”kłótnie” z prawem, lub zostajemy uwikłani w nieprzyjemne skomplikowane sprawy, lub gdy byliśmy świadkiem w jakimś karalnym wydarzeniu, warto jest wtedy mieć pod ręką taką osobę jak adwokat, która będzie w stanie pomóc nam rozwikłać wszystkie nasze problemy, wytłumaczy nam system funkcjonowania różnych zagadnień związanych z prawem i pomoże nam jak najlepiej rozwiązać nasze problemy.Warto wiedzieć też, jakie są mechanizmy działania kancelarii prawnej. Osoby,które są zatrudnione w takiej placówce oferują swoim klientom różnego rodzaju porady odnośnie obowiązków o charakterze prawnym i prawa. Takie placówki usługowe jak kancelarie mają możliwość reprezentowania swoich klientów w tego typu miejscach jak Sąd Najwyższy oraz innego rodzaju sąd, ale również i przed organami administracji oraz przy twardych i miękkich negocjacjach, w spotkaniach typowo biznesowych oraz innego rodzaju (...)

tagi: kancelaria, prawnik, radca prawny

Aspekty prawne