Publikacje

Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


kancelaria, notariusz, prawnik

Rozwód i co dalej?
Dwoje ludzi bardzo się kocha, zakładają rodzinę, są szczęśliwi i wierzą, że tak już pozostanie na zawsze.

Niestety, los czasami płata im figla i nagle okazuje się, że różowe okulary gdzieś się zapodziały a szara rzeczywistość wygląda inaczej i coś z tym trzeba zrobić. Można skorzystać z terapii małżeńskiej i zacząć budować relację od nowa, co często się udaje. 
Jeżeli jednak sytuacja zaszła za daleko i obie strony są zdania, że nie ma możliwości uratowania związku, wrocławski adwokat jest odpowiednią osobą, która pomoże znaleźć wyjście z tej trudnej i skomplikowanej sytuacji. Prawnik taki udzieli porad, powie, jakie kroki należy podjąć, żeby zakończyć związek i przeprowadzi przez niewygodne procedury sądowe. W przypadku, gdy w związku są dzieci, porada samego prawnika ogólnego nie wystarczy. Potrzebny będzie jeszcze adwokat rodzinny z Wrocławia, który pouczy, jak tą trudną sytuację zorganizować najłagodniej ze względu na dzieci. 
Może się zdarzyć, że rodzice walcząc przy rozwodzie o swoje, zapomną na chwilę o potomstwie i wtedy dobrze jest, gdy osoba znająca się na rzeczy i mająca duże doświadczenie zadba o interesy dzieci. Rodzice kochają wprawdzie swoje pociechy, ale w obliczu tak stresującej sytuacji, mogą stracić z oczu ich dobro. Obie strony rozpadającego się związku muszą porozumieć się w kwestii podziału dóbr materialnych i opieki nad dziećmi czy zwierzętami oraz alimentów. 
Mimo, że sprawa ta jest regulowana odgórnie, dobrze jest, gdy sprawy finansowe zostaną załatwione polubownie i z dobrej woli. Konflikt w tej kwestii niepotrzebnie obciąży i tak już zszargane nerwy. Informacja, ile kosztuje sprawa o alimenty we Wrocławiu może odstraszyć każdego, kto ma zamiar stosowania uników w sprawie płacenia tych świadczeń.
Dowiedz się więcej na stronie: http://kancelariawisniowski.pl

W obiektywie


kancelaria
notariusz
prawnik