Najnowsze

Naczelnik Wydziału V Kasy Ubezpieczenia Społecznego oraz Kancelaria Notarialna Elżbiety Wrony-Berwid z Gliwic zapraszają na spotkanie wszystkich przedsiębiorców ze Śląska zainteresowanych szczegółowymi zasadami reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spotkanie odbędzie się dnia 25.01.2014, wstęp wolny.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - czy i kiedy warto je wykupić? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z branży ubezpieczeń współpracujący z Brokerem Ubezpieczeniowym Adler Brokers. Doradzą oni, jakie ubezpieczenie NNW jest rzeczywiście potrzebne, a które warianty są całkowicie zbędne dla ubezpieczającego.


Gdy komornik puka

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 20/07/2016

(...) telewizory, komputery, porcelany, a także budynki mieszkalne. Co może zająć komornik? Wszystko.Niestety w wielu przypadkach są to także drogie ubrania, jak na przykład futro z norek, torebka warta dziesięć tysięcy złotych lub szpilki od znanego kreatora mody. Pomysłowość osoby (...)

tagi: komornik, notariusz, pieniądze, prawnik, usługi prawnicze, windykacja

Gdy komornik puka

Planowanie podatkowe - droga do zysku

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 25/04/2016

(...) Najważniejszą rzeczą dla większości przedsiębiorców jest, aby ich obrót był na zadowalającym poziomie. Raje podatkowe sposobem na rozwój firmy Celem tego jest rozwój firmy, a co za tym idzie - stopniowe zwiększanie tego obrotu. Gdyby spytać specjalistów branży finansowej, jakie są główne (...)

tagi: biznes, ekonomia, notariusz, prawnik, przedsiębiorstwa, usługi prawnicze

Planowanie podatkowe - droga do zysku

Egzekucja wierzytelności z Austrii

Dodany przez Karolina Rysińska, w dniu 09/03/2015

(...) Odzyskanie długów może być bardzo dużym wyzwaniem dla firmy, niezależnie od lokalizacji wierzyciela. Bardzo często duże problemy sprawia odzyskanie pieniędzy od firm i osób prywatnych, które działają lub przebywają za granicą. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wsparcia dobrej firmy, która zajmuje się windykacją. Kontrahenci, którzy nie spłacają swoich zobowiązań, to bardzo poważny problem dla każdego przedsiębiorstwa. Może prowadzić do utraty płynności finansowej, a to będzie miało bardzo niekorzystny wpływ na rozwój firmy, a także na jej wizerunek. Chociaż korzystanie z usługi firm i kancelarii, które zajmują się profesjonalną (...)

tagi: prawnik, radca prawny, usługi prawnicze

Egzekucja wierzytelności z Austrii

Do notariusza!

Dodany przez Andrzej Kosiński, w dniu 07/09/2014

(...) W polskim społeczeństwie nie jest zakorzenione korzystanie z możliwości jakie daje prawo - w wielu przypadkach pomimo wiedzy, że mamy nie tylko obowiązki, ale i prawa, rzadko korzystamy z pomocy specjalistów w dochodzeniu do swoich racji. Z zawodów prawniczych cieszących się największym zaufaniem społeczeństwa, a zarazem osobami, z których usług korzystamy najczęściej, są oczywiście notariusze. Dlaczego?Notariusz jest dzisiaj zawodem zaufania publicznego, którego możliwości działań prawnych są systematycznie rozszerzane - dzisiaj już jego działalność nie ogranicza się do sporządzania aktów notarialnych, ale również chociażby może przyjmować na przechowanie dokumenty, czy pieniądze. Warto (...)

tagi: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

Do notariusza!

Co robi adwokat?

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 12/07/2013

(...) Wszystkie wykonywane czynności sprawowane przez notariuszy mają istotę dokumentu urzędowego. Radca prawny to osoba (prawnik) świadcząca pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym i osobom fizycznym. Wybrane obowiązki notariusza (czynności notarialne):- Przygotowywanie aktów poświadczenia dziedziczenia- Wyrabianie poświadczeń:   - daty okazania dokumentu   - pozostawania osoby przy życiu lub w określonym miejscu   - zgodności wyciągu albo kopii, odpisu z okazanym dokumentem   - własnoręczności podpisu- Sporządzanie aktów notarialnych- Tworzenie protestów weksli i czeków- Wyrabianie wypisów, odpisów oraz wyciągów dokumentów- Przygotowywanie projektów aktów, oświadczeń a także innych (...)

tagi: kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Co robi adwokat?

Sprawy pracownicze

Dodany przez Elżbieta Zapędowska, w dniu 01/05/2013

(...) Niesłuszne zwolnienie z pracy to na wokandach sądów pracy jedna z najczęściej pojawiających się spraw. Jednostronne rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę powinno być odpowiednio uzasadnione i mieć potwierdzenie w rzeczywistości. Wszelkie nieudolne próby bezpodstawnego zwolnienia z pracy muszą być kwestionowane przez pokrzywdzonego pracownika. Z pomocą przybywa tutaj doradztwo kompetentnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prawie pracy. Konflikt pracownika z pracodawcą toczyć się może na drodze sądowej albo przedsądowej. Zazwyczaj eliminowanie konfliktów pracowniczych na drodze przedsądowej (...)

tagi: kancelaria, prawo pracy, usługi prawnicze

Sprawy pracownicze